Empresas en Ōta, Gunma

Industrias

Distribución empresarial por industria
 Compras: 17,7 %
 industria: 15 %
 restaurantes: 13,2 %
 Beleza e spa: 7,1 %
 Alimentación: 6,9 %
 Automoción: 6,5 %
 Medicina: 5,9 %
 Outros: 27,7 %
Descrición da industriaNúmero de establecementosIdade Media do negocioValoración media de GoogleNegocios por cada 1.000 residentes
Perruquerías10423.9229,3
salóns de beleza8743.9192,3
administración pública5923.8130,3
Axencias de préstamos5583.6122,8
Mercado e supermercados9263.6203,8
as tendas de barrio4593.3101,0
Contratistas xerais4443.797,7
Propiedade inmobiliaria6863.7151,0
Maiorista de maquinaria61895,8 anos3.7136,0
Maiorista de suministro para a construción4463.598,2
Tractores e equipamento de granxa5023.9110,5
Dentistas6283.7138,2
Health and Medical15343.5337,6
Hospitais3533.377,7
Bares, pubs e tabernas3763.882,7
cafés3983.887,6
restaurantes xaponeses9683.8213,0
Farmacias e drogas5983.6131,6
Área de Ōta, Gunma175,5 km²
Poboación4544
Poboación masculina2292 (50,4 %)
Poboación feminina2252 (49,6 %)
Cambio de poboación de 1975 a 2015 -23,3 %
Cambio de poboación de 2000 a 2015 -7,7 %
Idade media42,7
Idade media masculina41,3
Idade media feminina44,2
Hora localvenres 05:01
Zona horariaHorario estándar do Xapón
Lat & Lng36.3° / 139.36667°
Códigos Postais378

Ōta, Gunma - Mapa

Ōta, Gunma Poboación

Anos 1975 a 2015
Datos1975199020002015
Poboación5927567149244544
Densidade de poboación33,8 / km²32,3 / km²28,1 / km²25,9 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Ōta, Gunma Cambio de poboación de 2000 a 2015

Diminución de 7,7 % desde o ano 2000 ata 2015
LocalizaciónCambiar dende 1975Cambiar dende 1990Cambiar dende 2000
Ōta, Gunma-23,3 %-19,9 %-7,7 %
Ōta-25,2 %-22 %-6,7 %
Prefectura de Gunma+6,6 %-1,3 %-2,3 %
Xapón+13,6 %+3,4 %+0,6 %
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Ōta, Gunma Idade Media

Idade media: 42,7 anos
LocalizaciónIdade mediaIdade mediana (muller)Idade mediana (macho)
Ōta, Gunma42,7 anos44,2 anos41,3 anos
Ōta42,7 anos44,2 anos41,3 anos
Prefectura de Gunma46 anos47,7 anos44,2 anos
Xapón45,2 anos46,9 anos43,5 anos
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Árbore de poboación Ōta, Gunma

Poboación por idades e xénero
IdadeMachoFemiaTotal
Menores de 5 anos116108225
5-9122118241
10-14118113231
15-1911099210
20-2411194206
25-29142124267
30-34178154332
35-39201186388
40-44176154331
45-49143127270
50-54127120248
55-59150153303
60-64186188375
65-69150148299
70-74106111217
75-797592167
80-844875124
85 Plus3287120
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Ōta, Gunma Densidade poboacional

Densidade poboacional: 25,9 / km²
LocalizaciónPoboaciónáreaDensidade de poboación
Ōta, Gunma4544175,5 km²25,9 / km²
Ōta130756,2 km²2093 / km²
Prefectura de Gunma2,0 millóns6.364,4 km²308,5 / km²
Xapón122,9 millóns373.410,9 km²329,2 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

códigos de área

Códigos de área porcentuais empregados por empresas en Ōta, Gunma
 Código de Área 3: 66,6 %
 Código de Área 27: 27,8 %
 Outros: 5,5 %

Distribución do negocio por prezo para Ōta, Gunma

 moderado: 63,2 %
 barato: 32,8 %
 caro: 3,4 %
 Moi caro: 0,6 %

Índice de desenvolvemento humano (HDI)

Índice composto estatístico da esperanza de vida, educación e ingresos per cápita.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Ōta, Gunma Emisións de CO2

Emisións de dióxido de carbono (CO2) por habitante en toneladas ao ano
LocalizaciónEmisións de CO2Emisións de CO2 per cápitaIntensidade de emisións de CO2
Ōta, Gunma42.518 t9,36 t242,2 t/km²
Ōta122.343 t9,36 t19.591 t/km²
Prefectura de Gunma18.261.705 t9,3 t2.869 t/km²
Xapón541.995.101 t4,41 t1.451 t/km²
Sources: [Ligazón] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Ōta, Gunma Emisións de CO2

2013 emisións de CO2 (toneladas / ano)42.518 t
2013 Emisións de CO2 (toneladas / ano) por habitante9,36 t
2013 intensidade de emisións de CO2 (toneladas / km² / ano)242,2 t/km²

Riscos naturais

Risco relativo de cada 10
CiclónAlto (10)
TerremotoMedio (6)
O risco, especialmente no que se refire ás inundacións ou ao desprendemento de terra, pode non ser para toda a zona.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University, International Bank for Reconstruction and Development - The World Bank, and United Nations Environment Programme Global Resource Information Database Geneva - UNEP/GRID-Geneva. 2005. Global Cyclone Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4CZ353K.

Terremotos recentes nas proximidades

Magnitude 3,0 e superior
DataHoraMagnitudeDistanciaProfundidadeLocalizaciónLigazón
23/05/1920:404,632,4 km110.560 m7km NW of Sakado, Japanusgs.gov
28/10/1806:194,417,3 km132.840 m7km WNW of Tanuma, Japanusgs.gov
08/07/1614:284,231,8 km35.000 m22km NNE of Kiryu, Japanusgs.gov
20/03/1600:014,231,7 km94.480 m7km NNE of Sakado, Japanusgs.gov
04/02/1623:024,623,7 km140.310 m5km ESE of Maebashi-shi, Japanusgs.gov
19/04/1518:424,230,3 km68.110 m7km SSW of Fukiage, Japanusgs.gov
17/10/1411:004,313,1 km148.520 m4km SW of Menuma, Japanusgs.gov
02/05/1306:044,525,3 km21.900 m10km NE of Maebashi-shi, Japanusgs.gov
30/04/1306:094,326,9 km25.300 m10km NW of Omama, Japanusgs.gov
19/04/1107:104,927,9 km64.200 meastern Honshu, Japanusgs.gov

Atopa ocorridos de terremotos históricos preto de Ōta, Gunma

Data máis antiga  Data máis recente 
 Magnitude 3,0 e superior   Magnitude 4.0 e superior   Magnitude 5.0 e superior 

Ōta, Gunma

Ōta (太田市, おおたし, Ōta-shi) é un concello da prefectura de Gunma no Xapón. Está situado ó norte da rexión de Kantō e ó sueste da prefectura, na parte leste da illa de Honshū. A súa superficie é de 176,49 km² e a poboación de 214.630 habitantes (2009) e ten unha d..  ︎  Ōta, Gunma Páxina de Wikipedia

Códigos Postais

Porcentaxe de negocios por Códigos Postais en Ōta, Gunma
 Código Postal 144: 25,6 %
 Código Postal 143: 22,4 %
 Código Postal 373: 21,7 %
 Código Postal 146: 12,5 %
 Código Postal 145: 9,2 %
 Outros: 8,6 %

Sobre os nosos datos

Os datos desta páxina estímase utilizando varias ferramentas e recursos dispoñibles ao público. Ofrécese sen garantía e podería conter imprecisións. Use baixo o seu propio risco. Vexa aquí para máis información.